poniedziałek, 20 czerwca 2011

Kino .


Dziś trochę o filmach, które są w kinach . Wiem, nie są to premiery czy coś .

Nic do ocalenia

Nic do ocalenie to film w reżyserii Dany'ego Boona . 1 Styczeń 1993 roku – Zniesienie granic celnych w UE. Dwóch agentów służby celnej – jeden Belg i jeden Francuz - dowiadują się, że ich posterunki graniczne, ten w francuskim Courquain i ten w belgijskim Koorkin, niedługo znikną. Frankofob ze strony ojca, zagorzały agent belgijskiej służby celnej, Ruben Vandevoorde zostaje zmuszony do stworzenia pierwszego mobilnego francusko-belgijskiego posterunku granicznego. Jego francuski partner, Mathias Ducatel, odbierany przez Rubena, jako odwieczny wróg, jest potajemnie zakochany w siostrze Rubena. Wywołując szok otoczenia, zgadza się zostać partnerem Vandevoorde’a, aby patrolować razem bezdroża po obu stronach zniesionej granicy, w specjalnym pojeździe międzynarodowej jednostki celnej – rozpadającym się Renault Sedanie.

 Drzewo życia

Drzewo życia (ang. The Tree of Life) – amerykański film dramatyczny z elementami kina science-fiction Reżyseria Terrence Malick. Światowa premiera filmu miała miejsce 16 maja 2011 roku, podczas 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie film wyświetlany był w Konkursie Głównym. Na tym festiwalu obraz otrzymał nagrodę główną – Złotą Palmę.
Akcja filmu rozpoczyna się w latach 50. XX wieku. Główny bohater, jedenastoletni Jack, musi opuścić bezpieczny świat dzieciństwa i wreszcie dorosnąć. Prawdziwego mężczyznę stara się z niego uczynić jego ojciec, pan O'Brien (Brad Pitt). Wiele lat później Jack (Sean Penn), wciąż nie może odnaleźć sensu życia.
Staje się zagubioną duszą w nowoczesnym świecie. Jedynym sposobem na wydostanie się z pułapki będzie znalezienie odpowiedzi na najbardziej fundamentalne pytania o sens wiary i powód naszej egzystencji. Będzie to wymagało podróży do najodleglejszych miejsc w czasie i przestrzeni - miejsc, w których nie był jeszcze nikt.



Kac Vegas w Bangkoku

Kac Vegas w Bangkoku – amerykańska komedia z 2011 roku w reżyserii Todda Phillipsa. Sequel filmu Kac Vegas z 2009 roku. Po niezapomnianym wieczorze kawalerskim w Las Vegas, Stu (Ed Helms) nie zamierza ryzykować – postanawia, że ślub z ukochaną weźmie w Bangkoku. By ugościć Phila (Bradley Cooper), Alana (Zach Galifianakis) i Douga (Justin Bartha), zaprasza ich na spokojne, przedślubne śniadanie z naleśnikami i kawą – i ani kroplą alkoholu. To jednak jego przyjaciołom nie wystarcza. Postanawiają działać. Gdy Phil, Alan i Stu budzą się w hotelowym pokoju na potwornym kacu, okazuje się, że znowu nic nie poszło zgodnie z planem. Jeden z nich ma ogoloną głowę, drugi przerażony jest tatuażem na twarzy. Na dodatek okazuje się, że w pokoju mają małpkę, ale nikt nie ma pojęcia, skąd się wzięła, ani co działo się z nimi kilka godzin wcześniej. Postanawiają pomóc pamięci i odtworzyć przebieg ostatnich godzin. Podczas gdy Phil, Alan i Stu przemierzają ulice Bangkoku w poszukiwaniu właściciela małpki i przypomnienia sobie wydarzeń sprzed wielkiego kaca, Doug jest coraz bardziej zaniepokojony nieobecnością przyjaciół. Tym bardziej, ze do ślubu pozostało niewiele czasu.





Dziewczyna w czerwonej pelerynie

Valerie (Amanda Seyfried) to piękna i młoda kobieta rozdarta między uczuciem do jednego mężczyzny a powinnością wobec drugiego. Jest zakochana w ponurym wyrzutku Peterze, lecz rodzice zaaranżowali jej małżeństwo z zamożnym Henrym. Nie chcąc zgodzić się na rozłąkę, Valerie i Peter planują wspólną ucieczkę.







Hanna

Hanna od urodzenia wychowywana na perfekcyjnego zabójcę, wyrusza w misję zleconą przez ojca, byłego agenta CIA. Dziewczyna przemieszcza się ukradkiem po Europie. Wymyka się agentom nasłanym przez bezlitosną szefową wywiadu Marissę Wiegler. Będąc blisko celu, staje przed zdumiewającymi odkryciami dotyczącymi jej życia i pytaniami na temat człowieczeństwa. W rolach głównych: Saoirse Ronan, Eric Bana, Cate Blanchett.





Nie opuszczaj mnie

Kobieta i mężczyzna przeżywający stratę bliskiej osoby. Ich drogi czasem się splatają, lecz nie łączą. Ona nie daje sobie rady z wewnętrznym bólem. On, zakonnik, przeżywa kryzys wiary. Obydwoje decydują się na ucieczkę w chaos miejskiej dżungli...





Kieł

Trójka dzieci trzymana pod rodzicielskim kloszem pomimo tego, że już dawno osiągnęły pełnoletność. Podobno w tych „laboratoryjnych” warunkach reżyser umieścił metaforyczną historię ze społeczno-politycznym przesłaniem o niebezpieczeństwach związanych z odcięciem się od świata, tak jednostek jak i narodów.




Beat the World. Taniec to moc !

Trzy międzynarodowe ekipy taneczne stają w szranki w odbywającym się w Detroit prestiżowym turnieju „Beat the World”. Przygotowania ruszają pełną parą, każda grupa musi przystąpić do zawodów z unikalnymi układami tanecznymi, by udowodnić i sobie, i innym, że zasługuje na mistrzowski tytuł. Walka polega nie tylko na tańcu – wszyscy uczestnicy będą musieli zmierzyć się także z własną przeszłością. Fusion to grupa, która wywodzi się z ulic Windsor, miasta położonego niedaleko Detroit. Mając turniej tak blisko własnego podwórka, Yuson (Tyrone Brown), lider grupy, chce zrobić wszystko, by wywalczyć tytuł najlepszej ekipy. Wymyśla oryginalny styl taneczny, który opiera się na połączeniu hip-hopu i parkour. Jego dziewczyna Maya (Mishael Morgan) jest natomiast zmęczona ciągłym życiem w cieniu pasji Yusona, podejmuje więc decyzję o podążaniu za własnymi marzeniami. Yuson będzie musiał udowodnić swoim kolegom z ekipy, że są w stanie konkurować z najlepszymi oraz dowieść Mayi, że kocha ją nad życie. Głównymi przeciwnikami Yusona będą zeszłoroczni czempioni, niemiecka ekipa Flying Steps, której przewodzi pewny siebie, zadziorny Eric (Christian Loclair). Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy Eric zaczyna na jednej z imprez poprzedzających turniej podrywać dziewczynę Yusona. „Beat the World” staje się sprawą osobistą. W tym samym czasie Olivia (Kristy Flores), członkini Revolution, najgorętszej ekipy tanecznej w Brazylii, żywi nadzieję, że uda jej się uciec od ciężkiej egzystencji w Rio de Janeiro. Środki do życia planuje zdobyć poprzez zwycięstwo w turnieju Beat the World. Jednak jej plany krzyżują się kiedy Carlos (Shane Pollard), lider grupy, traci pieniądze na ich bilety lotnicze i w głupi sposób zadłuża się u szemranego lichwiarza. Jego jedyną nadzieją na spłacenie długu jest zwycięstwo w turnieju. W końcu nagroda to 100.000 dolarów – pojedynek pomiędzy trzema ekipami zapowiada się więc fantastycznie! Kiedy już staną naprzeciwko siebie, wszyscy postawią na szali życiowe plany i marzenia – a niektórzy dosłownie swoje życie.


Delfin Plum 

Morza i oceany nie znają dzielniejszego pływaka od Pluma. Najsympatyczniejszy delfin świata już wkrótce wyruszy razem z przyjaciółmi na poszukiwanie legendarnej wielkiej fali. W trakcie pełnej przygód podmorskiej wyprawy nieustraszony Plum rzuci wyzwanie pewnemu złośliwemu rekinowi i udowodni wszystkim szczurom lądowym, że… nie ma jak życie w wielkim błękicie, a prawdziwych przyjaciół poznaje się w wodzie! Zabawnym zwierzakom użyczyli głosów znani i lubiani polscy aktorzy: Robert Więckiewicz jako Rekin Szama, Jerzy Kryszak jako Macuś, Marcin Hycnar - Delfin Plum oraz Anna Dereszowska - Oceania, która specjalnie do filmu wykonała także piosenkę z tekstem Marka Robaczewskiego („Madagaskar”, „Disco Robaczki”). Za realizację polskiej wersji językowej odpowiadają współtwórcy sukcesu „Disco Robaczków”: jeden z najlepszych polskich dialogistów - Kuba Wecsile, („Iniemamocni”, „Auta”, „Disco Robaczki”) oraz Jarosław Boberek, czołowa postać dubbingu (ma wyłączność na podkładanie głosu postaci Kaczora Donalda w polskich wersjach językowych, znany także m.in. z roli Króla Juliana w „Madagaskarze”), który tym razem wystąpił w roli reżysera.

2 dni do wakacji

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz